Vážený návštěvníku, Váš prohlížeč nepodporuje nové technologie. Proto se stránky nemusí zobrazit správně a některé části nebudou funkční. Pro správnou funkčnost stránek doporučujeme nainstalovat novější prohlížeč.
0 default

Nejnovější informace na webu LČR

Aktuální informace o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi (sekce Aktuality)

19.1.2017

Na místech poškozených před deseti lety orkánem Kyrill rostou nové lesy (sekce Tiskové zprávy)

18.1.2017
Orkán Kyrill před deseti lety poškodil 8,84 milionů metrů krychlových dříví v tuzemských lesích, z toho šest milionů ve státních spravovaných Lesy České republiky. Šlo o největší živelnou kalamitu v historii podniku, tedy od roku 1992. Všechna místa jsou dnes zalesněná, rostou na nich nové lesy.

Rozdíly v evidenci vytěženého dříví a výstupech Národní inventarizace lesů jsou pochopitelné, jde o odlišnou metodiku zjišťování objemu dříví (sekce Tiskové zprávy)

18.1.2017
V České republice se ročně vytěží průměrně 16 milionů m3 dříví, z toho více než polovina ve státních lesích. Lesníci z celé Evropy využívají pro měření vytěženého dříví jinou metodiku, než jakou použil Ústav pro hospodářskou úpravu lesů v loni zveřejněné Národní inventarizaci lesů (NIL). Proto se úd...

Lesní fotosoutěž vyhodnocena, ceny jsou rozdány (sekce Aktuality)

17.1.2017
Fotosoutěž vyhlášená v říjnových Lesních novinách vyvěšených na webu Lesů ČR a doručených do poštovních schránek je vyhodnocena. Vítězové získali tablet, power banku, ptačí budku, rodinný pobyt nedaleko Křivoklátu.

Daniel Szórád: Lesnický tendr 2017+ skončil, smlouvy jsou podepsány (sekce Tiskové zprávy)

13.1.2017
Celkem 45 smluv uzavřel státní podnik Lesy ČR se svými partnery, kteří uspěli v pětiletém lesnickém tendru 2017+. Soutěžilo se o provádění pěstebních i těžebních činností a prodej dříví – 48 zakázek za 3,4 miliardy. Ve třech případech odmítl vítěz smlouvu u tak zvané komplexní zakázky podepsat, takž...

Prezenční aukce dříví nastojato 16.1.2017 KŘ Liberec (sekce Obchodní informace)

13.1.2017
Lesy ČR, s.p. prostřednictvím zprostředkovatele soutěže firma FORESTA SG, a.s., připravují veřejnou obchodní soutěž „Prodej stojících stromů“. Otevřené jednání o ceně bude probíhat na území Krajského ředitelství Liberec.

Budova Krajského ředitelství Lesů ČR v Teplicích je po rekonstrukci (sekce Aktuality)

11.1.2017
Další administrativní budovu zrekonstruovaly Lesy ČR. Tentokrát jde o sídlo Krajského ředitelství v Teplicích, Správy toků – oblast povodí Ohře a podnikové detašované pracoviště Oddělení výzkumu a projektů EU. Stavbu za 23,7 milionů korun dokončila akciová společnost AMP Chomutov loni v říjnu. Kolau...

Pozor: Nárazový vítr a mokrý sníh může způsobit pád stromů a větví (sekce Aktuality)

4.1.2017
Upozorňujeme návštěvníky lesa, že dnešní silný vítr a mokrý sníh může způsobit náhlý pád stromů či větví. „Podle lesního zákona každý vstupuje do lesních porostů na vlastní nebezpečí. Přesto upozorňujeme na aktuální riziko,“ říká Václav Lidický, výrobně technický ředitel Lesů ČR.

Na Zlínsku letos postavily Lesy ČR dva protipovodňové objekty. Chrání obce (sekce Tiskové zprávy)

30.12.2016
Na Hvozdenském a Vysokopolském potoce na Zlínsku letos Lesy ČR vybudovaly protipovodňová opatření. Zachytí splaveniny, tedy písek, štěrk či kameny a udrží vodu v krajině i v době sucha. Do obou vodohospodářských staveb podnik investoval 6,3 miliony korun.

Lesy ČR letos odvedly do státní pokladny 5,6 miliard korun (sekce Tiskové zprávy)

21.12.2016
Do státního rozpočtu odvedly Lesy České republiky za rok 2016 celkem 5,6 miliard korun. Podnik odeslal prostředky počátkem tohoto týdne do České národní banky. Státu přispěly Lesy ČR v posledních čtyřech letech více než 26 miliardami korun.

Prezenční aukce dříví nastojato 21.12.2016 KŘ Zlín (sekce Obchodní informace)

14.12.2016
Lesy ČR, s.p. prostřednictvím zprostředkovatele soutěže firma FORESTA SG, a.s., připravují veřejnou obchodní soutěž „Prodej stojících stromů“. Otevřené jednání o ceně bude probíhat na území Krajského ředitelství Zlín.

Lesníci zdarma rozvážejí dětem 408 vánočních stromků (sekce Tiskové zprávy)

7.12.2016
O 408 vánočních stromků letos požádalo v rámci adventního dobročinného projektu Lesů ČR celkem 156 zdravotnických a sociálních zařízení s dětskými klienty. Lesníci ze státního podniku stromky vyberou a zdarma rozvezou do 20. prosince.

Lesníci ve středních Čechách letos ošetřili 11 památných stromů (sekce Tiskové zprávy)

7.12.2016
Jedenáct památných stromů letos ošetřili lesníci ve středních Čechách na Mělnicku, Nymbursku, u Lužné a Nižboru. Projekt za více než 90 tisíc korun bez DPH hradil podnik Lesy ČR s podporou Ministerstva životního prostředí a jeho Programu péče o krajinu. V České republice je téměř šest tisíc památnýc...

Ministr zemědělství Jurečka: Ze zisků Lesů ČR letos přidáme státnímu rozpočtu 5,6 miliardy korun (sekce Tiskové zprávy)

5.12.2016
Lesy ČR zřizované Ministerstvem zemědělství převedou do státního rozpočtu přibližně 5,6 miliardy korun. Na svém dnešním jednání tento návrh ministra zemědělství Mariana Jurečky schválila vláda.

Daniel Szórád v Evropském parlamentu: Zdravé lesy dají šanci obnovitelné energii (sekce Tiskové zprávy)

5.12.2016
Generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád vystoupil 1. prosince v Evropském parlamentu v Bruselu. Na konferenci hovořil o klimatických změnách a udržitelnosti lesní biomasy v podmínkách České republiky.

Prezenční aukce dříví nastojato 13.12.2016 KŘ Brno (sekce Obchodní informace)

2.12.2016
Lesy ČR, s.p. prostřednictvím zprostředkovatele soutěže firma FORESTA SG, a.s., připravují veřejnou obchodní soutěž „Prodej stojících stromů“. Otevřené jednání o ceně bude probíhat na území Krajského ředitelství Brno.

Prezenční aukce dříví nastojato 14.12.2016 KŘ Jihlava (sekce Obchodní informace)

2.12.2016
Lesy ČR, s.p. prostřednictvím zprostředkovatele soutěže firma FORESTA SG, a.s., připravují veřejnou obchodní soutěž „Prodej stojících stromů“. Otevřené jednání o ceně bude probíhat na území Krajského ředitelství Jihlava.

Pyrotechnici za rok prohledali v Bořím lese 50 hektarů (sekce Tiskové zprávy)

1.12.2016
Našli munici, granáty i výbušniny

Tip na zimní výlet: Turistická stezka v Modlivém dole je po rekonstrukci (sekce Tiskové zprávy)

23.11.2016
Turistickou stezku v Modlivém dole u Svojkova na Českolipsku v Libereckém kraji zrekonstruoval letos na podzim za milion korun státní podnik Lesy ČR. Na významné poutní místo byla po 43 letech opět instalována křížová cesta se 14 zastaveními. V neděli 27. listopadu bude stezka ve 14 hodin slavnostně...

Lesy ČR opět chystají vánoční stromky dětem (sekce Tiskové zprávy)

16.11.2016
Už třetím rokem věnuje státní podnik vánoční stromky dětským zdravotnickým a sociálním zařízením v celé České republice. Objednávat je mohou od 18. Iistopadu do 5. prosince na http://www.vanocnistromkydetem.cz.

Úvod Novinky

Najdete nás na:

RSS Tiskové zprávyeČasopis Lesu zdarFacebook LČR, s.p.

Kontakty:

Lesy České republiky, s. p
Přemyslova 1106/19, Nový Hradec Králové, 500 08 Hradec Králové
Tel.: +420 956 999 111
Fax: +420 495 262 391
e-mail: lesycr@lesycr.cz

Vytisknout stránky

Copyright © 2012 Lesy České republiky, s. p.