Vážený návštěvníku, Váš prohlížeč nepodporuje nové technologie. Proto se stránky nemusí zobrazit správně a některé části nebudou funkční. Pro správnou funkčnost stránek doporučujeme nainstalovat novější prohlížeč.
0 default

Myslivost

Myslivost lesního závodu Boubín

Významnou součástí činnosti LZ Boubín je myslivost, jež je provozována v 6 vlastních režijních honitbách na celkové výměře 9 789 ha. Z toho 1 978 ha zaujímá zaplocená část obory Boubín pro intenzivní chov jelení zvěře. Ve všech honitbách je možno lovit vysokou, černou a v omezené míře srnčí zvěř. Ve venkovních režijních honitbách je ročně loveno poplatkově cca 25 ks trofejové jelení zvěře, v oboře pak cca 30 ks jelenů.

LZ Boubín má dále 8 vlastních pronajatých honiteb o celkové výměře 9 834 ha.

LZ Boubín - Myslivost

          

Ceník lovu

         

Informační leták (pdf, 509 kB)

         

Ceník (pdf, 587 kB)

Obora Boubín

Tato obora navazuje na tradici oborního chovu jelení zvěře z dob Schwarzenbergů, dřívějších majoritních majitelů panství v oblasti Boubína. Jelení zvěř byla na Šumavě a tudíž v celé oblasti Boubína zvěří autochtonní. Z důvodu značného zvýšení škod na polích místních obyvatel a častých střetů mysliveckého personálu s pytláky nařídil kníže Schwarzenberg roku 1790 redukci jelení zvěře a v roce 1817 její úplné vystřílení. Ovšem v 2. polovině minulého století zaujímali Schwarzenbergové význačná společenská postavení a potřebovali pro reprezentaci v dostatečné míře tu nejatraktivnější zvěř. Na důvody likvidace se zapomnělo a v roce 1874 byla na Boubín dovezena z různých míst – hlavně z obory Hluboká nad Vltavou, Kratochvíle, Lán a Rakouska – jelení zvěř. Kolem roku 1900 dokonce vznikla obora o výměře cca 3 000 ha. Obora zahrnovala vrchol Boubína, hřebenovou část horského pásma Basum a hřebenovou část horského pásma Dlouhý hřbet. V roce 1963 obora samovolně zanikla.

Současná obora byla založena v roce 1976 – původně na rozloze 2 219 ha (241 ha, včetně vrcholu Bobíka, je dnes vyploceno). Obora se nachází v nadmořské výšce od 700 do 1 263 m. n. m., čímž se řadí k nejvýše položeným oborám v České republice. I přesto je možno v této oboře běžně lovit jelena v bodové hodnotě kolem 195 bodů CIC. Nejsilnější trofej jelena evropského, uloveného v této oboře, má bodovou hodnotu 233,68 CIC. Lov je možno zajistit jak pro jednotlivce, tak i skupinu lovců (maximálně pětičlennou). Samotný lov je pak uskutečňován individuálně s doprovodem personálu.

Lovcům v oboře, ale i ve volných honitbách, je nabízeno ubytování v několika loveckých chatách. Chaty jsou na různém stupni vybavenosti. Každá chata má minimálně základní vybavení (sociální zařízení, možnost ohřevu jídla). Chaty s absencí elektrické přípojky jsou vybaveny solárními panely. Stravování nelze při ubytování zajistit.

Obora Boubín

          

Odchovna tetřevů

         

Informační leták (pdf, 413 kB)

         

Informační leták (pdf, 672 kB)

Úvod Lesní závod Boubín Myslivost

Najdete nás na:

RSS Tiskové zprávyeČasopis Lesu zdarFacebook LČR, s.p.

Kontakty:

Lesy České republiky, s. p
Přemyslova 1106/19, Nový Hradec Králové, 500 08 Hradec Králové
Tel.: +420 956 999 111
Fax: +420 495 262 391
e-mail: lesycr@lesycr.cz

Vytisknout stránky

Copyright © 2012 Lesy České republiky, s. p.