Vážený návštěvníku, Váš prohlížeč nepodporuje nové technologie. Proto se stránky nemusí zobrazit správně a některé části nebudou funkční. Pro správnou funkčnost stránek doporučujeme nainstalovat novější prohlížeč.
0 default

Ministr zemědělství Jurečka: Ze zisků Lesů ČR letos přidáme státnímu rozpočtu 5,6 miliardy korun

5.12.2016 16:03 

Lesy ČR zřizované Ministerstvem zemědělství převedou do státního rozpočtu přibližně 5,6 miliardy korun. Na svém dnešním jednání tento návrh ministra zemědělství Mariana Jurečky schválila vláda.

Ministerstvo zemědělství posiluje státní rozpočet ze zisků státního podniku Lesy ČR a národního podniku Budějovický Budvar každoročně. Od roku 2014 přispěly oba tyto podniky celkovou částkou 21,6 miliardy korun.

Společnosti také ze svých zisků rozšiřují své služby, budují nové objekty, pořizují moderní techniku a dalšími způsoby investují do svého rozvoje.

V posledních třech letech Lesy ČR investovaly přes čtyři miliardy korun. Nejvíce, bezmála dvě miliardy korun, vložily do výstavby a opravy lesních cest. Dále obnovily desítky vodních staveb a nádrží a nakoupily stroje a zařízení využívaná v lese.

Budějovický Budvar ročně v průměru investoval do výrobní technologie, logistiky, obalových materiálů (sudy, přepravky) a výpočetní techniky částku přes 250 milionů korun. V následujících třech letech, kdy se počítá s významným rozšířením kapacit pivovaru, budou roční investice přesahovat částku 650 milionů korun.

Markéta Ježková
tisková mluvčí Ministerstva zemědělství

Tisková zpráva Ministerstva zemědělství

Úvod Média Tiskové zprávy a informace

Najdete nás na:

RSS Tiskové zprávyeČasopis Lesu zdarFacebook LČR, s.p.

Kontakty:

Lesy České republiky, s. p
Přemyslova 1106/19, Nový Hradec Králové, 500 08 Hradec Králové
Tel.: +420 956 999 111
Fax: +420 495 262 391
e-mail: lesycr@lesycr.cz

Vytisknout stránky

Copyright © 2012 Lesy České republiky, s. p.